Kodėl svarbu priežiūra ir po pirkimo?

Išsirinkus ir sumontavus tinkamą tvorą, reikia nepamiršti, kad priklausomai nuo pasirinkimo, reikės ja atitinkamai rūpintis. Dažnai norint išlaikyti tvoros būklę tokią, kokia ji buvo įsigijimo metu, svarbu reguliariai atlikti specialistų rekomenduojamus veiksmus – tai padeda sutaupyti džiaugiantis funkcionalia tvora ilgiau.  

Tvoros gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų – nuo medienos iki akmens. Vienas ilgaamžiškiausių sprendimų yra metalinės tvoros, kurios labiau atsparios aplinkai ir nereikalauja ypatingos priežiūros. Ji tinkama tiems, kurie neketina skirti laiko tvoros impregnavimui ar kt. reikalingoms procedūroms. Metalinę tvorą gali tekti tiesiog nuplauti, ypač jei ji sumontuota prie labai aktyviu eismu pasižyminčios gatvės.

Dar vienas priežiūros nereikalaujantis sprendimas – plastikinės tvoros. Tokia tvora atspari aplinkos veiksniams, nepus, nesurūdys, tačiau lyginant su metaline tvora, ji nebus tokia patvari. Nenorintiems įsipareigoti priežiūrai, gali tikri ir akmens tvora, tačiau jos montavimas yra vienas sudėtingiausių ir gali ilgai užtrukti.

Akmens ar betono blokelių tvoros yra linkusios pasidengti kalkėmis ir nors tai labai natūralus procesas, norint visada turėti gražią tvorą, reikės ją dažniau valyti specialiai tam skirtomis priemonėmis. Tokios tvoros valymas nėra sunkus procesas, o kalkes pašalinus, šios nebeatsinaujina. Svarbu žinoti, kad akmens ar betono blokelius galima impregnuoti – tai ne tik saugos tvorą nuo aplinkos veiksnių, kalkių, bet ir turės teigiamos įtakos spalvos ryškumo išlaikymui.

Klasika tapęs pasirinkimas – medinės tvoros, kurios yra dažniausiai naudojamos aptverti namus, sodybas ar sklypus. Norint, jog tokia tvora tarnautų ilgą laiką, reikia investuoti į specialias impregnavimo priemones, kurias rekomenduojama naudoti kas 10 metų. Kadangi šios procedūros nereikia kartoti dažnai, tai gana mėgstamas žmonių pasirinkimas. Norint dar ilgaamžiškesnio medinės tvoros varianto, specialistai rekomenduoja rinktis termiškai apdorotos medienos tvorą.

Taigi, renkantis tvorą, svarbu pasidomėti jos ypatybėmis, o neturint galimybių skirti laiko tvoros priežiūrai, tuo pasirūpinti gali Tvortau profesionalai – Jums tereikia išsirinkti priimtiną aptarnavimo paketą.