Kaip išsirinkti tvorą? Svarbiausi kriterijai

Svarstant apie teritorijos aptvėrimą, dažnai pagrindiniai reikalavimai yra patvarumas, neįpareigojanti priežiūra bei saugumas, tačiau tvorų tipų apstu, o vieno varianto, tinkamo visiems, nėra. Taigi, kokiems kriterijams vertėtų teikti prioritetą, kad pavyktų išsirinkti sau geriausią tvoros variantą?  

Nusistatykite biudžetą

Tvoroms skirtų medžiagų kainos yra labai įvairios, todėl prieš skambinant tvorų pardavėjui, svarbu žinoti savo biudžetą. Su preliminariomis kainomis galima susipažinti internete – tai padės suprasti į kokias sumas reikia orientuotis ir įvertinti savo galimybes. Kainai didelę įtaką turi aptveriamos teritorijos plotas, todėl reikiamas tvoros kiekis apskaičiuojamas tinkamai įvertinus kiemo ar kito sklypo dydį. Taip galima palyginti skirtingų tipų tvorų kainas. Svarbu atsiminti, kad tinkamai sumontuotos tvoros gali padidinti turto vertę.

Žinokite savo poreikius ir tikslą

Yra keletas priežasčių, dėl kurių galite svarstyti apie tvoros įrengimą. Galbūt norite aptverti savo kiemą, biurą, o gal sodą ar kitą sklypą? Skirtingos tvoros gali atlikti skirtingas funkcijas ar net kelias iš jų. Ji gali būti dekoratyvinė, skirta privatumui išlaikyti, saugios erdvės sukūrimui vaikams ar augintiniams žaisti kieme ar kt. Gerai apgalvotos tvoros įsigijimo priežastys ir tikslas bus Jūsų kelrodis, leidžiantis atkreipti dėmesį į tikslesnius, būtent Jums tinkamus variantus.

Atkreipkite dėmesį į medžiagas

Dažniausiai pastebimos ir naudojamos medžiagos tvoros gamybai yra deginta mediena, metalas, skarda, betonas ir kt. Kiekviena medžiaga turi savų privalumų ir trūkumų, todėl žinant savo poreikius, svarbu pasidomėti kokios medžiagos galėtų juos atliepti. Tarkime, mediena gali puikiai tikti norint privatumo, o metalas užtikrins ilgaamžiškumą, tad medžiagos pasirinkimas priklausys nuo Jums svarbių tvoros funkcijų.

Klauskite specialisto patarimo

Neturint patirties, kuri padėtų patiems įvertinti geriausius tvoros tipus ir pasirinkti tinkamiausią variantą, padėti gali specialistas. Nusistačius biudžetą ir pasidalinus Jums svarbiausiomis tvoros funkcijomis, ekspertai pasiūlys labiausiai norus atitiksiančius variantus.